Wzmacniacze stereo z wejściem cyfrowym

Współczesny rynek wzmacniaczy stereo jest niezwykle zróżnicowany. Z jednej strony mamy do wyboru wzmacniacze wyposażone w standardowe technologie, z drugiej zaś możemy odnaleźć wzmacniacze z nowymi możliwościami i rozwiązaniami. Wzmacniacze stereo z wejściem cyfrowym pomału stają się standardem w jeszcze dość wysokiej cenie. Wejście cyfrowe jest ogólną nazwą dla pojedynczego, biernego wejścia sterownika PLC, który może mieć dwa stany: stan 0 oznaczający brak napięcia lub stan 1 oznaczający obecność napięcia. Wejścia cyfrowe to wciąż podstawowe bloki wejściowe sterowników PLC.

Do sterowników PLC docierają sygnały o obecności lub braku obecności napięcia. Sygnały te najczęściej pochodzą z czujników czy przycisków sterowniczych. Na podstawie sygnałów, sterownik PLC według przyjętego algorytmu steruje pozostałymi elementami, za pośrednictwem wyjść cyfrowych lub analogowych.

Wzmacniacz z wejściem cyfrowym

Na polskim rynku można odnaleźć kilka propozycji pośród wzmacniaczy stereo z wejściem cyfrowym. Do jednych z ciekawszych należy amplituner Denon AVR-X520B.

To sprzęt wyposażony w funkcje sieciowe Bluetooth czy radio FM/AM. Sprzęt ten posiada aż pięć wejść HDMI i jest w stanie obsłużyć najnowsze standardy, takie jak 4K Ultra HD 60Hz, czy 4:4:4 Pure Color sub-sampling. Ta propozycja marki Denon jest w stanie wytworzyć niezwykle realistyczny dźwięk przestrzenny, który zapiera dech w piersiach. Inną ciekawą propozycją jest model PM6005 od firmy Marantz. To wysokiej klasy zintegrowany wzmacniacz stereo z przetwornikiem DAC i wejściami cyfrowymi.

Marantz PM6005 gwarantuje odsłuch czystego i przejrzystego dźwięku. Jego jednym z większych atutów jest cena – zdecydowanie niewielka za tej klasy sprzęt. Kolejnym wartym polecenia wzmacniaczem stereo z wejściem cyfrowym jest YAMAHA A-S301. To stereofoniczny, zintegrowany wzmacniacz stereo, który w pełni wykorzystuje technologię ToP-ART. Dzięki zaawansowanym podzespołom oraz możliwości pracy w trybie Pure Direct, wzmacniacz zapewnia odsłuch wysokiej jakości dźwięków, które zadowolą nawet najbardziej wymagających.