Wzmacniacze stereo z USB

Współczesny rynek wzmacniaczy jest niezwykle bogaty, a jednocześnie bardzo zróżnicowany. W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych można odnaleźć szeroki wybór wzmacniaczy stereo. Można je podzielić na wzmacniacze zintegrowane i dzielone. Pierwsze z nich w jednym urządzeniu łączą funkcję przedwzmacniacza z końcówką mocy. We wzmacniacza dzielonych, przedwzmacniacz i końcówka mocy stanowią osobne urządzenia. Wzmacniacze zintegrowane często charakteryzują niższe walory związane z odsłuchem dźwięków (niedostrzegalne przez większość miłośników muzyki). Z kolei wzmacniacze dzielone gwarantują odsłuch najwyższej jakości dźwięków, jednak często są propozycją zdecydowanie bardziej kosztowną i wymagającą.

Wzmacniacze zintegrowane z USB

Współcześnie większość zintegrowanych wzmacniaczy stereo jest wyposażona w wejście USB. Wszystko ze względu na niewiarygodny postęp technologii, a tym samym chęć wykorzystywania przez użytkowników sprzętu nowych możliwości technologicznych. Wzmacniacz stereo z USB to współcześnie najchętniej wybierana opcja przez większość użytkowników.

USB daje bowiem możliwość podłączenia do wzmacniacza każdego rodzaju nowoczesnego sprzętu m.in. pendrive’ów, które są dzisiaj jednym z podstawowych źródeł muzyki. Młodzi ludzie coraz rzadziej korzystają z płyt CD, nie wspominając o płytach winylowych (które pomimo tego, że powracają do łask, są raczej używane przez pokolenia starsze, często wychowane na winylach). Wzmacniacze stereo z USB można kupić w niezwykle zróżnicowanych cenach. Ceny najtańszych z nich zaczynają się nawet od dwustu złotych. Pośród znanych marek sprzętu audio, oferujących wzmacniacze stereo z USB warto wyróżnić firmę Kruger&Matz. Ciekawą propozycją tej marki jest analogowy wzmacniacz A50 z jednym wejściem USB i Bluetoothem. Pośród wzmacniaczy stereo z USB warto także wyróżnić model AI-101DA, czy AI-301DA marki TEAC. Oba te modele oprócz cyfrowego gniazda USB są wyposażone w cyfrowy przetwornik C/A oraz bezprzewodową łączność Bluetooth.