Wzmacniacze stereo Hi-Fi

Wzmacniacze stereo hi-fi należą do jednych z najlepszych na rynku. Hi-fi jest bowiem terminem, który określa reprodukcję dźwięku w jakości niezwykle zbliżonej do oryginału. Sprzęt sygnowany symbolem hi-fi musi posiadać odpowiednie parametry, zgodne z niemiecką normą DIN 45500. Według wskazanej normy sprzęt jest kontrolowany względem maksymalnego poziomu szumów oraz maksymalnego poziomu zniekształceń, jak również względem pasma przenoszenia, które jest wyznaczone na podstawie charakterystyki amplitudowej. Obok określenia hi-fi, renomowani producenci wzmacniaczy stereo często posługują się określeniem hi-end. Określenie to jednak ma nijakie odniesienie do norm jakościowych.

Terminem hi-end sygnowany jest sprzęt, który ma trafić do najbardziej zamożnych klientów.

Wzmacniacze hi-fi

Wzmacniacze stereo hi-fi można odnaleźć na najwyższych półkach cenowych. Są to najczęściej wzmacniacze zintegrowane, łączące w sobie funkcję przedwzmacniacza i końcówki mocy. Wzmacniacze stereo hi-fi można odnaleźć w ofercie najbardziej renomowanych i rozpoznawalnych producentów takich jak Denon, czy Yamaha. Ceny wzmacniaczy hi-fi rozpoczynają się od blisko tysiąca złotych. Na najniższej półce cenowej można odnaleźć propozycje mniej znanych producentów.

Pośród nich warto wyróżnić markę Cambridge Audio. Jednym z najtańszych modeli wzmacniaczy hi-fi tej marki jest Topaz AM 5. Nieco droższą propozycją tego producenta jest model Topaz AM 10. To wzmacniacz stereo wyposażony w zintegrowany przedwzmacniacz przeznaczony do podłączenia gramofonu. Propozycje marki Cambridge Audio to doskonała jakość w przystępnej cenie. Pośród najwyższej klasy wzmacniaczy stereo hi-fi warto wyróżnić model ANTHEM INTEGRATED 225, który z pewnością zasługuje na miano sprzętu hi-end.

Wzmacniacz ten z pewnością zadowoli nawet najbardziej wymagających miłośników czystych dźwięków. Jedną z ciekawszych propozycji pośród wzmacniaczy stereo hi-fi jest także Denon DRA-100, który gwarantuje nie tylko potężny, ale przede wszystkim bardzo szczegółowy dźwięk, którego nie sposób uzyskać przy niższej jakości sprzęcie.