Wzmacniacze słuchawkowe lampowe

Wzmacniacze słuchawkowe stają się coraz popularniejsze. Nad ich zakupem zastanawia się coraz większa grupa osób – nie tylko audiofilów. Wzmacniacze słuchawkowe są gwarancją wysokiej jakości dźwięków – czystych tonów bez zniekształceń. Doskonale podkreślają brzmienie zarówno wysokich, jak i niskich dźwięków. Wzmacniacze słuchawkowe są dodatkowym wyposażeniem zestawów słuchawkowych, które wiąże się z dodatkowym kosztem. Wydawać by się mogło, że jest to koszt dość wysoki, jednak biorąc pod uwagę zalety wzmacniaczy z pewnością warto w nie zainwestować.

Lampowe wzmacniacze słuchawkowe

Jedną z bardziej pożądanych propozycji pośród wzmacniaczy słuchawkowych, są wzmacniacze lampowe. Ich ceny są niezwykle zróżnicowane. Najtańsze lampowe wzmacniacze słuchawkowe można kupić już w cenie kilkuset złotych. Większość jednak propozycji zaczyna się od tysiąca złotych w górę. Czy rzeczywiście trzeba wydawać majątek na lampowe wzmacniacze słuchawkowe, aby móc cieszyć się cudownym brzmieniem lamp? Niekoniecznie! Jedną z ciekawszych propozycji na rynku jest model Aune T1 MK2 wykorzystujący jedną lampę Electro-Harmonics H-6922.

Ten hybrydowy wzmacniacz lampowy jest wyposażony w przetwornik analogowo-cyfrowy. Gwarantuje bardzo dobre brzmienie w rozdzielczości do 96 kHz. Jego cena oscyluje w granicach 1000-1200 złotych. Kolejną ciekawą propozycją pośród lampowych wzmacniaczy słuchawkowych jest Xindak MT-2. Model ten może pełnić funkcję przetwornika C/A. To urządzenie, które gwarantuje czyste, a jednocześnie pełne i łagodne brzmienie. Pośród lampowych wzmacniaczy słuchawkowych w atrakcyjnej cenie warto zwrócić uwagę na model HiFiMan EF2. To urządzenie, które zapewnia dynamiczny, głęboki i jednocześnie ciepły dźwięk. Za lampowe akcenty brzmienia są odpowiedzialne dwie lampy 6J1. Inną ciekawą propozycją pośród wzmacniaczy lampowych jest Roth Audio Music Cocoon MC 4, który doskonale poradzi sobie z każdym przenośnym odtwarzaczem audio. Model ten gwarantuje odsłuch dźwięku cyfrowego z ciepłą nutką dźwięku analogowego.