Wzmacniacze audiofilskie

Wzmacniacze audiofilskie – czy wyróżniają się na tle pozostałych wzmacniaczy? Czym charakteryzują się wzmacniacze dla audiofilów, i czy faktycznie warto w nie inwestować?

Wzmacniacze dla audiofilów

Wzmacniacze audiofilskie przez większość producentów są sygnowane określeniem hi-end. To termin, który określa sprzęt dedykowany nie tylko najbardziej zamożnym, ale także najbardziej wymagającym klientom. Do nich z pewnością należą audiofile, czyli osoby szczególnie zainteresowane i doceniające najwyższej jakości dźwięki.

Wzmacniacze audiofilskie na tle pozostałych wzmacniaczy wyróżniają się przede wszystkim ceną. Sprzęt dedykowany audiofilom często jest kilkukrotnie droższy od standardowych propozycji. Wszystko ze względu na fakt, że wzmacniacze audiofilskie mają za zadanie zapewnić najdoskonalsze wrażenia muzyczne, których z pewnością nie doceni przeciętny miłośnik muzyki.

Większość przeciętnych miłośników muzyki wybiera wzmacniacze zintegrowane. Audiofile zdecydowanie chętniej stawiają na sprzęt dzielony, a więc przedwzmacniacz i końcówkę mocy. To rozwiązanie daje często lepsze efekty dźwiękowe, ale jednocześnie jest zdecydowanie bardziej kosztowne.

Jedną z ciekawszych propozycji dla audiofilów jest z pewnością przedwzmacniacz Arcam C49 w oszałamiającej cenie blisko siedemnastu tysięcy złotych. Acram C49 jest liderem jakościowym pośród sprzętu tej marki. Dedykowany jest najbardziej wymagającym klientom.

We wzmacniaczu zastosowano toroidalne transformatory zasilające oraz równolegle połączone tranzystory końcowe, które wzmacniają dźwięk z mocą i detalicznością bliską oryginału. Audiofilów z pewnością zadowoli także propozycja marki Atoll – model AM400 w wersji zintegrowanej lub dzielonej. Jego cena oscyluje w granicach dwudziestu tysięcy złotych.

To wzmacniacz, który łączy w sobie wysoką wydajność z nowoczesną stylistyką. Wzmacniacz AM400 ma możliwość pracy w trybie mono-bridge. Bez wątpienia przypadnie do gustu najbardziej wymagającym miłośnikom czystych brzmień.