Wzmacniacz słuchawkowy – przenośny czy stacjonarny?

Wzmacniacz słuchawkowy to urządzenie, które gwarantuje odsłuch wysokiej jakości, czyste dźwięki, a co za tym idzie, niepowtarzalne doznania muzyczne. Bez wzmacniacza słuchawkowego nie jesteśmy w stanie osiągnąć tak spektakularnych efektów. Jeśli zależy ci na tym, aby móc w pełni cieszyć się pięknym, pełnym brzmieniem niskich, średnich i wysokich tonów, koniecznie powinieneś rozważyć zakup wzmacniacza słuchawkowego. Na który jednak warto się zdecydować? Lepiej sprawdzi się wzmacniacz słuchawkowy przenośny czy stacjonarny?

Stacjonarne wzmacniacze słuchawkowe

Stacjonarne wzmacniacze słuchawkowe wciąż należą do jednych z najpopularniejszych. Ich podstawową zaletą jest bardzo wysoka moc.

Dzięki temu stacjonarne wzmacniacze słuchawkowe będą doskonale współgrały z najbardziej wymagającymi modelami słuchawek. Stacjonarny wzmacniacz słuchawkowy najczęściej jest wyposażony w kilka wejść analogowych oraz wejścia cyfrowe. Do podstawowych wad wzmacniacza stacjonarnego należy brak możliwości jego nieustannego przenoszenia (w przeciwieństwie do wzmacniaczy przenośnych).

Przenośny wzmacniacz słuchawkowy

Coraz większą popularnością cieszą się przenośne wzmacniacze słuchawkowe. Gwarantują one doskonałe doznania muzyczne i wysokie jakości dźwięków nie tylko w domu, ale również w pracy, czy w podróży.

Przenośne wzmacniacze słuchawkowe posiadają wbudowane akumulatory, które są odpowiedzialne za ich zasilanie. Akumulatory te często mogą pełnić także rolę powerbanków. Ten rodzaj wzmacniacza często wyposażony jest w funkcję podbarwiania dźwięku – podbijania basu, czy regulacji tonów niskich i wysokich. W przeciwieństwie do wzmacniaczy stacjonarnych, wzmacniacze przenośne mają niższą moc, a przez to zapewniają nieco niższą jakość odsłuchu. Dodatkowo warto wskazać, że wzmacniacze te nie będą współgrały z najbardziej wymagającymi modelami słuchawek.

Oba rodzaje wzmacniaczy z powodzeniem można podłączyć do dowolnego sprzętu audio: kina domowego i zestawów hi-fi, jak również sprzętu komputerowego, smartfonów oraz tabletów. Dzięki wzmacniaczom słuchawkowym, zarówno stacjonarnym jak i przenośnym, mamy możliwość przeobrażenia telefonu, czy komputera w źródło bardzo wysokiej jakości dźwięku.