Wzmacniacz słuchawkowy do TV

Współcześnie na rynku można znaleźć bardzo szeroki wybór wzmacniaczy. Producenci oferują wzmacniacze lampowe, słuchawkowe czy wzmacniacze stereo. Nie będąc specjalistą w zakresie sprzętu audio, możemy mieć niemały problem z wyborem odpowiedniego modelu do sprzętu, jaki posiadamy.

Jaki wzmacniacz wybrać do telewizora?

Zainwestowałeś w odpowiedni telewizor i zestaw słuchawkowy, jednak wciąż czujesz, że jakość dźwięku oferowana przez twój sprzęt pozostawia wiele do życzenia? Powinieneś rozważyć zakup wzmacniacza słuchawkowego przeznaczonego do podłączenia z telewizorem. W ofercie sklepów stacjonarnych i internetowych można odnaleźć niezwykle szeroki wybór wzmacniaczy do TV. Na które pozycje warto zwrócić szczególną uwagę? Które wzmacniacze w parze z atrakcyjną ceną oferują niezapomniane doznania muzyczne? Jedną z ciekawszych propozycji jest wzmacniacz Musical Fidelity V90-HPA, posiadający zarówno wejście cyfrowe, jak i analogowe.

Wzmacniacz ten jest gwarancją doskonałych parametrów technicznych przekładających się na wysokiej jakości brzmienie, nieosiągalne dla sprzętu w podobnym przedziale cenowym. Nieco droższą propozycją wśród wzmacniaczy słuchawkowych do telewizorów jest model Marantz HD-DAC1. Przyciąga uwagę nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również niepowtarzalnym designem.

Marantz HD-DAC1 posiada dwa wejście optyczne. Doskonale dostosowuje się do różnego rodzaju słuchawek o zróżnicowanej impedancji. Kolejną ciekawą propozycją jest model HEAD BOX DS marki Pro-Ject.

Ten niewielki wzmacniacz posiada wbudowany 24-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy, trzy wejścia cyfrowe oraz jedno wejście analogowe. Dla zapewnienia najwyższej jakości dźwięku we wzmacniaczu zastosowano m.in.

niskoszumowe półprzewodniki Burr-Brown. Cena wzmacniacza jest adekwatna do jego parametrów i oscyluje w granicach 1500,00 złotych. Hitem pośród wzmacniaczy słuchawkowych do telewizora jest współcześnie model MATRIX M-STAGE HPA-3U marki Matrix Audio.

W parze z wysoką wydajnością, dobrymi parametrami technicznymi, które gwarantują naprawdę doskonałe brzmienie, idzie w tym przypadku niebanalny design.