Przenośny wzmacniacz z głośnikiem

W opozycji do przenośnych wzmacniaczy słuchawkowych, stoją przenośne wzmacniacze z wbudowanym głośnikiem. Są one ciekawą alternatywą dla wzmacniaczy słuchawkowych. Doskonale sprawdzą się w wielu sytuacjach – na imprezie w terenie, domówce, czy podczas urlopu.

W jakich sytuacjach sprawdzi się przenośny wzmacniacz z głośnikiem?

Przenośny wzmacniacz z wbudowanym głośnikiem ma nieco inne zadanie niż wzmacniacz słuchawkowy. W przypadku przenośnych wzmacniaczy słuchawkowych najistotniejsze jest wzmocnienie brzmienia muzyki płynącej np. ze smartfonu. Wzmacniacze słuchawkowe mają zapewnić nam najwyższej jakości brzmienie niemal w każdej sytuacji – w biurze, czy podczas lotu. Z kolei przenośne wzmacniacze z wbudowanym głośnikiem najlepiej sprawdzają się w sytuacjach, w których chcemy np.

słuchać muzyki w trenie. Za przykład mogą posłużyć ogniska, imprezy plenerowe, czy grille. Wzmacniacze z wbudowanym głośnikiem doskonale sprawdzą się także podczas pielgrzymek, czy wypraw rowerowych. W przeciwieństwie do wzmacniaczy słuchawkowych, we wzmacniaczach głośnikowych dźwięk płynie prosto z głośnika. Ceny przenośnych wzmacniaczy z wbudowanym głośnikiem są niezwykle zróżnicowane. Najtańsze propozycje można odnaleźć już w cenie od stu złotych. W tym przedziale cenowym jedną z ciekawszych propozycji jest model BA-T1. Model ten jest wyposażony we wbudowany stroik gitarowy.

Doskonale sprawdzi się więc m.in. podczas ognisk, czy imprez plenerowych. Dodatkowo zestaw posiada wejście do bezpośredniego podłączenia gitary, czy mikrofonu. Oprócz tego, wzmacniacz BA-T1 posiada także wejście do podłączenia słuchawek. Z ciekawszych możliwości wzmacniacza warto wymienić wbudowany tuner, czy efekt overdrive. Nieco droższą propozycją jest model Envaya Pocket DS-B50BT marki DENON. Głośnik ten gwarantuje wysokiej jakości brzmienie, wszędzie tam gdzie tego potrzebujesz.

Jednym z atutów tego modelu jest bardzo duża wytrzymałość oraz odporność na kurz i wodę. Sprawdzi się w każdych, nawet najbardziej ekstremalnych warunkach.