Okablowanie do wzmacniaczy

Twój sprzęt wymagania nie tylko odpowiedniego wzmacniacza, ale również odpowiedniego okablowania wzmacniacza. Wbrew pozorom okablowanie do wzmacniaczy jest niezwykle istotne. To właśnie od niego będzie zależała przyszła funkcjonalność sprzętu.

Wybieramy okablowanie do wzmacniaczy

Dla niewtajemniczonych wszystkie kable wyglądają niemal identycznie. Wbrew pozorom często różnią się one między sobą drastycznie. Zdecydowanie innego rodzaju kabli powinniśmy użyć do podłączenia wzmacniacza, czy amplitunera, inne okablowanie sprawdzi się w przypadku podłączania telewizora, czy odtwarzacza video. Kable do wzmacniaczy również nie są sobie równe. W ofercie wielu dobrych sklepów ze sprzętem audio można odnaleźć różnorodne propozycje w niezwykle zróżnicowanych cenach – od kilku do nawet kilkuset złotych za metr. Wszystko zależy m.in.

od materiału, z którego są wykonane kable. Coraz większa liczba sklepów oferuje swoim klientom gotowe zestawy kabli dedykowanych do podłączenia wzmacniaczy i amplitunerów. W skład podstawowych zestawów wchodzi m.in. kabel zasilający czerwony CCA-OFC, kabel masowy czarny CCA-OFC, szklana obudowa bezpiecznika AGU z bezpiecznikiem, ekranowany kabel połączeniowy 2RCA – 2RCA z REMOTEM, kabel sygnałowy z jednej strony prosty, z drugiej kątowy (który ułatwia podłączenie wzmacniacza do radia), kabel głośnikowy CCA-OFC dwużyłowy, dwa czerwone i dwa czarne konektory na kable oraz opaski zaciskające. Przy standardowym sprzęcie w zupełności powinien wystarczyć pięciometrowy kabel zasilający i metrowy kabel masowy. Każdy z nich najlepiej jeśli jest wykonany z wysokiej czystości miedzi, z niewielką domieszką aluminium. W przypadku okablowania wzmacniaczy niezwykle ważna jest ich rezystencja, która powinna być na jak najniższym poziomie. Jednym z najlepszych producentów okablowania do wzmacniaczy jest marka Melodika, oferująca swoim klientom kable o najlepszych parametrach. Pośród okablowania oferowanego przez tę markę warto wyróżnić takie kable jak Melodika MD2X15 Kabel 2xXLR – 2xXLR Purple Rain, czy Melodika MD2X30 Kabel 2xXLR – 2xXLR Purple Rain.