Amplitunery i wzmacniacze AV – co należy o nich wiedzieć?

Wzmacniacze audio video

Wzmacniacz AV daje możliwość skomponowania najwyższej jakości kina domowego. Dzięki zastosowaniu wielokanałowych końcówek, wzmacniacze AV są źródłem nieograniczonej energii. Co za tym idzie, wzmacniacze AV gwarantują odsłuch najwyższej jakości dźwięku, który zadowoli nawet najbardziej wymagających audiofilów. Dzięki wzmacniaczom AV istnieje możliwość cieszenia się najlepszymi, filmowymi efektami specjalnymi, które wydają się nadzwyczaj realne, a przez to przenoszą widzów w świat filmu widoczny na ekranie telewizora.

Ponadto wzmacniacze AV zapewniają odsłuch muzyki w sposób, który sprawia, że czujemy się uczestnikami koncertów na żywo. Decydując się na zakup wzmacniacza AV warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. W pierwszej kolejności warto określić w jak dużym pomieszczeniu będzie pracował sprzęt. Ponadto warto także określić ilość kanałów obsługiwanych przez końcówkę mocy.

Na tej podstawie istnieje możliwość wyboru odpowiedniego sprzętu spośród propozycji takich renomowanych marek jak Rotel, Yamaha, czy NAD.

Amplitunery audio video

Amplituner jest urządzeniem łączącym w sobie funkcję wzmacniacza elektroakustycznego i odbiornika radiowego. Urządzenie to składa się z kliku bloków: tunera, analogowego i cyfrowego wejścia, gniazda antenowego, wyjścia głośnikowego, dekodera audio, wzmacniacza oraz zespołu zasilaczy. Jeszcze do niedawna amplitunery AV były rzadkością, a ich ceny powodowały zawrót głowy.

Dzisiaj tej wysokiej klasy sprzęt od najlepszych producentów można mieć już w cenie dwóch tysięcy złotych. Na uwagę pośród wysokiej jakości amplitunerów AV w tej cenie zasługują modele: DENON AVR-X1400H, YAMAHA RX-V483, czy PIONEER VSX-932. Nieco droższą propozycją jest amplituner AV DENON Heos AVR. To wielokanałowy amplituner, który gwarantuje doskonały odsłuch muzyki.

W niewielkiej obudowie skrywa się ogromna siła, ale jednocześnie samokontrola sprzętu, która umożliwia odsłuch najwyższej jakości brzmienia zarówno tonów wysokich, jak i niskich.